Zahraničné exkurzie

Exkurzia 2023: Ľubľana – Verona – Benátky – Budapešť

Kto nerád spoznáva iné krajiny, kultúry, tradície? Naše GCD po 2 rokoch covidu opäť ponúka študentom možnosť absolvovať 5-dňovú exkurziu do Talianska. Už teraz sa tešíme, ako budeme spolu objavovať čarovné zákutia Ľubľany, Verony, Benátok a Budapešti. Exkurzia je naplánovaná na 12. – 16 apríla 2023.

Ľubľana je malebné mesto s úžasnou históriou. Okrem iného navštívime trošku strašidelný Dračí most a vychutnáme si atmosféru v úzkych uličkách starého mesta. V blízkosti talianskeho mesta Terst navštívime krásny zámok Miramare, ktorý sa nachádza priamo na brehu Jadranského mora. Zámok nechal postaviť Maximilián Habsburský ako hniezdočko lásky, pričom každú miestnosť nechal navrhnúť a zariadiť v inom štýle.

Nasleduje zastávka v romantickom mesta Verona, kde môžeme navštíviť nielen rodný dom známej Júlie,  ale aj baziliku San Zeno a kostol San Fermo Maggiore, kde sa konajú mnohé operné predstavenia. Potom sa presunieme k najväčšiemu a zároveň najčistejšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda. Okolie je čarovné svojou prírodou, starobylými mestečkami a romantickými hradmi. Ďalší deň sa loďkami presunieme na benátske ostrovy Murano a Burano.  Murano je centrom výroby známeho muránskeho skla a Burano sa preslávilo čipkárskym priemyslom. Murano je tiež jedno z desiatich najfarebnejších miest na svete.

V centre Benátok bude nasledovať prehliadka najvýznamnejších pamiatok – Námestia San Marco, Baziliky San Marco, zvonice Campanilla, mosta Rialto a Dóžovho paláca. Poslednou zastávkou bude hlavné mesto Maďarska, spolu so sprievodcom si pozrieme budovu Parlamentu, Margitin most a ostrov, hradnú štvrť, kostol sv. Mateja, Rybársku bašta a Kráľovský palác, pahorok Gellért s Citadelou s jeho nádherným výhľadom na celé mesto. Nezabudneme na Operu a Baziliku sv. Štefana na Námestí hrdinov. Veruže sa máme na čo tešiť 🙂  

Posledná exkurzia do Ríma 2019