Február 2023

Konferencia LEADERSHIP

Dnes sme sa zúčastnili konferencie na tému LEADERSHIP, ktorá bola určená pre koordinátorov a členov školských parlamentov. Konferencia sa konala v budove Prešovského samosprávneho kraja. Vypočuli sme si zaujímavé prednášky inšpiratívnych ľudí, ktorí nám dali návody ako sa stať správnym lídrom/ líderkou a ako viesť mladých ľudí a pracovať s nimi. Na záver sme si zmerali svoje sily vo veľmi zábavnom kvíze. Bol to príjemné strávený čas, kde sme sa zoznámili aj s projektami ako vylepšiť školu a ako spríjemniť študentom vyučovací proces. Počas tejto konferencie sa nám zrodili v hlave nápady, ktoré budeme určite v blízkej dobe realizovať.

Mgr. Alena Jacková a Lenka Pavlová, 3.B

Lyžiarský kurz

Dňa 6.2.2023 začal lyžiarsky kurz našich druhákov v zasneženej dedinke Ždiar. Celý týždeň si na Strednici budú zlepšovať svoje lyžiarske zručnosti a utužovať kamarátske vzťahy❤️⛷️

Celoslovenské kolo súťaže RUSKÉ SLOVO

Dňa 17. 02. 2023 v Košiciach sa konalo celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo v prednese ruskej poézie a prózy a v speve. V silnej konkurencii naše žiačky opäť veľmi úspešne reprezentovali našu školu. Blahoželáme a ďakujeme.

Poézia – Kristína Štefanovová z IV. B – 1. miesto

Próza – Simona Gumanová z III. A – 2. miesto

Sólový spev – Klára Babjačková – II.C – 4. miesto

Mgr. Helena Lengvarská

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Snáď každý z nás má vo svojom okolí darcu krvi. Alebo naopak, pozná niekoho, kto krv druhého človeka potreboval a tá mu zlepšila zdravie, či doslova zachránila život.

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI dnes oslovila aj našich študentov, kolegov a pani riaditeľku. ❤