ATA asistentka vyučovania anglického jazyka

Published by Peter Varga on

Dovoľte nám, aby sme Vám predstavili Claire Maurer – lektorku anglického jazyka zo Spojených štátov amerických, ktorá bude v tomto školskom roku pôsobiť na Gymnáziu Cyrila Daxnera v rámci Fulbrightovho programu asistentov výučby.

Tento program patrí medzi najväčšie a najprestížnejšie medzinárodné vzdelávacie výmenné programy na svete a sme nesmierne radi, že po posúdení 140 žiadostí patríme k 14 slovenským školám, na ktorých sa aktuálne realizuje. Sme presvedčení o tom, že Claire bude pre našu školu veľkým prínosom nielen vo vyučovacom procese, ale aj v mimoškolských aktivitách.

Claire je absolventkou Univerzity v Alabame, ktorú úspešne ukončila v roku 2023 v hlavnom odbore psychológia a vo vedľajších odboroch antropológia a trestné právo. Pochádza z amerického štátu Washington. Počas štúdia v Alabame si veľmi obľúbila miestne tradície spojené s kultúrou grilovania, zápasmi amerického futbalu, ako aj južanskú pohostinnosť, o ktoré sa chce podeliť so svojimi študentmi. Počas vysokej školy pracovala v miestnych základných školách a popritom pôsobila ako asistentka výskumu v univerzitnom laboratóriu pedagogickej psychológie. Ako študentka tretieho ročníka strávila Claire semester v Prahe v Českej republike, kde sa rozvinul jej záujem o strednú Európu, do ktorej sa v budúcnosti túžila vrátiť. Je veľmi rada, že môže pracovať na Gymnáziu Cyrila Daxnera a teší sa na to, že bude spoznávať prírodné krásy Slovenska, naučí sa čo najviac po slovensky a na to, že bude venovať svoj čas študentom…🍀

Categories: GCD

0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder